Все, що потрібно знати про кредитні картки України

Кредитна картка з лімітом — зручний спосіб здійснювати безготівкові платежі. Має ряд переваг, але в руках безвідповідальної людини може стати справжнім джерелом проблем.

У чому різниця між кредитною і дебетовою карткою? Дебетова надає зручний доступ до засобів на банківському рахунку. Ви можете робити транзакції і знімати готівку, але тільки в межах балансу на рахунку.

Як працює кредитна картка і як її використовувати?

Кредитні карти України мають ліміт, який ви зможете використовувати. Але це не додаток до рахунку. Номер рахунку карти використовується тільки для сплати відповідних зборів. Ви можете використовувати кошти, накопичені на карті, багаторазово, якщо систематично їх повертаєте. Якщо ви вписується в безвідсотковий період, відсотки за використання коштів платити не доведеться.

Хто може отримати кредитну карту?

У зв’язку з тим, що при використанні карти у нас є доступ до кредитного ліміту в будь-який час (ми використовуємо гроші банку, а не свої власні), при подачі заявки банк перевіряє клієнта, запитуючи довідку про доходи. Після того як документи були надані в якості доказу, ви повинні підтвердити відповідність деяким вимогам: подати заяву на отримання кредитної картки можна тільки з 18 років, підтвердити стабільне джерело доходу.

Що дають кредитні карти банків України?

• Зручність здійснення транзакцій.
• Безпека платежів.
• Повний контроль над витратами.
• Створення позитивної кредитної історії.
• Можливість використання додаткових знижок і бонусних програм
• Доступ до безпроцентному кредиту для безготівкових операцій.

Що таке безвідсотковий період і як він працює?

Безвідсотковий період — ключова перевага використання кредитних карт. Він охоплює тільки безготівкові транзакції, платежі в магазинах, в інтернеті і т.д. Використовуючи ліміт, ми можемо використовувати кошти без переплат до 50 днів (в залежності від банку). Це безкоштовний кредит, що надається банком в межах ліміту на карті.

Якщо ви погасите заборгованість за цей період, ви нічого не переплатите. Так що це хороше рішення, яке позбавить від необхідності брати позики до зарплати в МФО. Безвідсотковий період складається з двох етапів:

• Платіжний цикл. Триває 30 днів і закінчується в один і той же календарний день. Протягом цього часу ви виконуєте операції з карткою, після чого банк генерує виписку з коротким описом операцій, зборів і т.д., а також сумою, необхідною для мінімального і загального погашення, і датою, коли погашення має бути здійснене.
• Час для погашення заборгованості. Час між закінченням платіжного циклу і датою погашення боргу. Коли безвідсотковий період становить 50 днів, після 30-денного циклу виставлення рахунків у вас буде 20 днів на повернення. Точну дату можна знайти у виписці по карті або в банківській системі.

Як використовувати кредитну карту і повернути борг?

• Цикл виставлення рахунків не починається при першому використанні карти! Він встановлюється банком або безпосередньо клієнтом. Якщо цикл починається в 1-й день місяця і ви виконали операцію з карткою 15 числа, безвідсотковий період пошукові роботи не буде складати 50 днів. У вас буде на 15 днів менше, щоб закрити борг.
• Виберіть відповідний день погашення. Клієнт зазвичай може вибрати день погашення карти вільно, рідше — з доступного діапазону. Можна встановити дату якомога ближче до дня зарахування зарплати, щоб уникнути проблем.

Наведемо приклад, як погашення боргів по карті може виглядає на практиці. Припустимо, що платіжний цикл починається в перший день місяця, а безвідсотковий період становить 50 днів. Коли ви робите покупки по картці в 10-й день місяця, а наступні в 15-й, безвідсотковий період починається з 10. Цикл виставлення рахунків по карті закінчується 30-го числа. Тоді ви отримаєте виписку по карті. У вас є час до 20-го числа наступного місяця для погашення заборгованості по карті.

Чому не варто знімати готівку з кредитної картки?

Кредитні карти онлайн — гарне рішення, якщо ви використовуєте її для безготівкових операцій. Коли ви вирішуєте зняти готівку в банкоматі, ви втрачаєте на комісії за зняття коштів, яка традиційно вище.

Як кредитні карти Київ впливають на кредитну історію і кредитоспроможність?

Кредитні карти в Україні видно в звіті БКІ і, отже, впливають на кредитну історію. Якщо ви добре обслуговуєте її і платите регулярно, це позитивно вплине на оцінку. Затримки можуть привести до проблем, зниження балів і т.д. Для молодих людей, які не мають історії, отримати карту простіше, ніж кредит, тому вона може стати початком поліпшення кредитоспроможності.

Що слід пам’ятати при використанні кредитної картки?

• Подбайте про безпеку, не передавайте PIN-код будь-кому, не дозволяйте мапі зникнути з поля зору. Якщо ви не можете її знайти, краще заблокуйте.
• Встановіть зручний день погашення, щоб контролювати свої фінанси.
• Не беріть занадто високий ліміт.
• Встановіть ліміти транзакцій.
• Гасіть заборгованість по карті в повному обсязі.
• Налаштуйте автоматичне погашення, якщо це можливо.
• Якщо ви виявите операції, які ви не виконували, повідомте про це в службу підтримки.
• Чи не знімайте готівку з карти в банкоматі.

Кредитні карти з лімітом — це платіжний інструмент, який сам по собі не є добрим чи поганим. Тим не менш, ви можете зробити його зручним інструментом, що підтримує фінансове становище, або шляхом невмілого використання перетворити його в проблему.

Типи кредитних карт

Як відомо, кредитні карти самі відносяться до платіжних карт, але не можна забувати, що вони також поділяються на кілька різних типів. Про них варто знати якомога більше, тому що вони часто створюються з урахуванням індивідуальних очікувань і вимог клієнтів. Пошук відповідного рішення може принести ряд переваг. І хоча багато варіанти, швидше, питання престижу для деяких людей, не можна забувати, що вони дають багато реальних переваг.

Стандартні кредитні карти України

Будь-яка кредитна картка з лімітом, яка не відноситься до Платинум та підтверджений або чорним (преміальним) картками, з великою часткою ймовірності потрапить в категорію стандартних карт.

Преміум кредитні карти (золото, платина, чорна)

Сегмент з розширеними можливостями і привілеями. Стан активів залежить від того, чи надає банк конкретний тип карти. Для найбагатших клієнтів зарезервована чорна карта, яку можуть використовувати люди, які розміщують на своїх банківських рахунках дійсно великі суми. Важливо відзначити, що це не тільки питання престижу, тому що її використання гарантує взаємодія з банком на особливих умовах.

Власники чорної карти часто доручають банку піклуватися про своїх активах в обмін на доступ до послуг, які теоретично не пов’язані з фінансовими питаннями. Наприклад, можливість проходження лікування за кордоном, рейси для VIP-персон та інше.

Не обов’язково бути мільйонерами і власниками чорних карт, щоб мати можливість користуватися додатковими перевагами. Один з найбільш цікавих типів — платинова кредитна картка з лімітом.

Партнерські кредитні карти

Крім «преміальних» карт, особливу увагу слід також приділити так званим партнерським кредитних картах, які в даний час пропонує більшість банків. Варто пам’ятати, що нам не потрібно використовувати конкретний тип карти, щоб мати можливість користуватися цікавими опціями. Ми можемо вибрати стандартний банківський продукт.

У той же час, якщо є можливість, варто розглянути картки преміум-класу. Справа в тому, що в деяких випадках їх важко отримати, але якщо ми зможемо це зробити, то отримаємо приголомшливі переваги. Використання такої карти значно полегшить багато ситуацій.

Переваги кредитних карт

Коли сьогодні ми тягнемося до гаманця, то рідко дістаємо з нього гроші. Їх місце зайняли кредитні карти, які не тільки прискорюють транзакції, а й приносять безліч додаткових переваг:

• Швидкий доступ до додаткових грошей. Витрат завжди багато. Раптово зламалася машина, і ви повинні доставити її в майстерню. Дітям потрібен комплект теплого одягу. Сусід затопив, потрібно пофарбувати стелю. Гроші витікають, і коштів на рахунку повинно бути достатньо для щоденних витрат. У такій ситуації ми дістаємо кредитну карту і отримуємо доступ до додаткових коштів без необхідності йти в банк і заповнювати форми. Ми можемо використовувати гроші в будь-який час. Єдине обмеження — встановлений кредитний ліміт.
• Безвідсотковий період. Велика перевага при використанні кредитної картки — безвідсотковий період. Це час, коли наш рахунок безвідсотковий, тому ми можемо використовувати гроші без додаткових витрат. Його тривалість залежить від пропозиції конкретного банку. Якщо ми оплатимо рахунок за допомогою кредитної картки протягом безпроцентного періоду, то не платитимемо відсотки. Якщо ви плануєте великі покупки і знаєте, що зможете швидко погасити заборгованість, пільговий період стане ідеальним рішенням.
• Створення кредитної історії. Кредитна історія — важливий аспект. Багато з нас зіткнуться з необхідністю взяти іпотеку. У цій ситуації позитивна кредитна історія може визначити, отримаємо ми додаткове фінансування чи ні. Один з найпростіших способів зробити це — за допомогою кредитної картки. Регулярне використання додаткових грошей і своєчасне погашення боргу (переважно в безвідсотковий період) зіграє на руку.
• кешбек. Для кредитних карт кешбек і знижки — звичайна справа. Якщо ми робимо конкретну транзакцію з використанням пластику, невелика сума буде повернута на наш рахунок. Це вигідне рішення.
• Додаткові акції. Коли ви зважитеся оформити кредитну карту, то зможете знайти привабливі акції. Все, що потрібно робити, — регулярно платити пластиком, навіть за найменші покупки.

Яку кредитну карту вибрати

Як правильно вибрати кредитну карту і використовувати її з розумом? Чи варто робити її в принципі?

Якщо у вас немає проблем з управлінням домашнім бюджетом, відповідь — так. Кредитна карта — практичний платіжний інструмент, що надає власникові ряд переваг (наприклад, у формі безпроцентної позики по карті), а також значно підвищує фінансову ліквідність, яку можна використовувати в разі непередбачених витрат.

Однак, якщо фінансова дисципліна не ваша сильна сторона, рекомендуємо бути обережним. Кредитна картка з лімітом — це інструмент, який при найменшій недбалості стане джерелом значних додаткових витрат. На щастя, в епоху електронних банківських операцій ми можемо покластися на торговий автомат, який, наприклад, повністю або частково погасить нашу заборгованість або відхилить цю транзакцію, якщо її сума перевищить доступні ліміти.

Буває, що карта не пристосована до потреб, пропонуючи більш високий кредитний ліміт, а також ряд супутніх додаткових послуг, які ми не використовуємо і які тільки обтяжують домашній бюджет. Тому заздалегідь визначте ваші потреби і приступайте до вибору правильної кредитної картки.

Ознайомтеся з поточними пропозиціями і виберіть те, яке найкращим чином відповідає вашим потребам. Однак на практиці це не так просто. В даний час пропозиція комерційних банків включає в себе майже 100 різних типів кредитів, які відрізняються за багатьма параметрами.

Якщо не хочете витрачати час на вивчення пропозицій окремих банків, рекомендуємо скористатися допомогою незалежного фінансового консультанта. Альтернативне рішення — підтримка банківського фахівця, і в цьому випадку вибір карти обмежений тільки банком, який він представляє.

Що стосується параметрів карти, при заповненні заявки доведеться визначити суму ліміту. Варто знати, що для окремих позик діють особливі обмеження. Тому доведеться адаптуватися або змінити тип карти на інший (наприклад, зі звичайною на золоту). На щастя, зазвичай розмір кредитного ліміту пропонується банком, так що проблем з його вибором не виникає.

Навіщо потрібна кредитна карта

Кредитна картка з лімітом — це рятівний круг, який можна використовувати, коли закінчуються гроші, ви хочете забронювати автомобіль за кордоном, отримати привабливий приз і багато іншого. Ви також можете жити місяць на гроші банку, перевести кредитні кошти на дебетову карту для подальшого використання в самих різних цілях, аж до того що покласти їх на депозит.

Що таке кредитна картка з лімітом? Простіше кажучи, це пластик, який ви отримуєте з банку, і з його допомогою ви можете витрачати не свої гроші, а ті, які позичили. Тому, перш ніж банк надасть вам кредитну карту, він повинен оцінити ймовірність того, що ви зможете повернути її. Вам не обов’язково використовувати картковий кредит, але ви завжди маєте його при собі.

Як працює кредитна картка з лімітом? Протягом місяця ви можете витрачати гроші банку в межах наданого ліміту — це розрахунковий період. З самого початку у вас є до 20 днів (в залежності від банку), щоб оплатити борги. Таким чином, в цілому у вас 50 днів, щоб повернути позикові кошти без сплати відсотків.

Пам’ятайте, що безвідсотковий період на вашу кредитну карту ставиться тільки до безготівковими операціями, при оплаті пластиком в стаціонарних або інтернет-магазинах. Якщо ви використовуєте карту для зняття готівки в банкоматі, будете відразу ж платити відсотки.

Навіщо платити кредитною карткою? Є ряд причин, за якими вам потрібна кредитна картка з лімітом:

• Ви багато подорожуєте. Все частіше кредитна картка з лімітом не потрібно при бронюванні авіаквитків і проживання. Але ви все одно не можете орендувати автомобіль без неї. Ви забираєте чужу власність, що має високу цінність, тому власник прокату хоче захистити себе і робить це у вигляді кодового замка, пов’язаного з вашою карткою. Дебетова карта не підтримує таких функцій.
• Ви не витрачаєте свої гроші. Навіть якщо вам достатньо для першого, кращі кредитні карти України будуть хорошою мотивацією для економії. Відразу після виведення коштів ви можете перерахувати велику їх частину на ощадний рахунок, внести на депозит або інвестувати, а також оплатити поточні витрати. Завдяки цьому заощадження зможуть заробити.
• Чи робите покупки швидше. Особливо коли ви оплачуєте транзакції в інтернет-магазинах, вам необхідно ввести свої дані, увійти в онлайн-банкінг, дочекатися SMS-коду. Це може зайняти кілька хвилин. Щоб зробити покупку за допомогою кредитної карти, все, що потрібно зробити, це ввести ім’я, номер карти, код CVV.
• Ви гарантуєте собі і своїх грошей безпеку. Чули про послугу повернення платежів? Дозволяє вивести кошти, витрачені за допомогою карти. Завдяки цьому, наприклад, коли ви замовили щось онлайн, а посилка не прийшла або ви отримали не те, що замовили, не потрібно подавати скаргу в магазин. Особливо в невеликих організаціях це може бути проблематично. При використанні повернення платежу все, що потрібно зробити, — повідомити в банк, заповнивши форму скарги, докласти історію транзакцій і підтвердження. Потім платіжна організація (Visa або Mastercard, в залежності від того, яку карту ви використовуєте) перевіряє законність скарги, і після позитивного рішення ви повертаєте гроші.
• Ви забезпечуєте себе додатковими вільними коштами. Чи не впевнені, чи достатньо у вас грошей для наступного платежу? Що робити, якщо зламалася пральна машина або холодильник? Кредитні карти в Україні — миттєвий кредит, який ви можете використовувати в будь-який час, без формальностей, подачі заявки і очікування рішення.

Ви отримаєте багато бонусів. Більшість банків постійно пропонують акції. Умови прості, і ви можете отримати ваучер на покупки, подарунок у вигляді смартфона і багато іншого. Головне — підходити до використання банківських продуктів з розумом.